Contents

Czym są słowa kluczowe long-tail?

Jeśli jesteś nowicjuszem w SEO, to prawdopodobnie zastanawiasz się, co to są słowa kluczowe long-tail (frazy długiego ogona)? Słowa kluczowe z długim ogonem, jak sugeruje termin, to dłuższe słowa kluczowe, które zwykle generują mniejszy ruch w wyszukiwarce, ale mają wyższą wartość konwersji, ponieważ są wyraźnie zdefiniowane.

Długie słowa kluczowe stanowią prawie 70% wszystkich wyszukiwań w sieci.  Google skupia się na słowach kluczowych z długim ogonem i Ty też powinieneś! Wdrożenie fraz długiego ogona nie sprawi, że znajdziesz się w pierwszej dziesiątce wyników wyszukiwania, ale dostaniesz to, czego potrzebujesz, czyli ukierunkowany ruch, który prowadzi do zaangażowania i oczywiście sprzedaży.

Jeśli to nie ma jeszcze sensu, pozwól nam zobrazować to: jeśli jesteś mikrofirmą sprzedającą lody, istnieje małe prawdopodobieństwo, że Twoja strona pojawi się na górze wyników wyszukiwania organicznego, z powodu dużej konkurencji.

Załóżmy, że specjalizujesz się w lodach bezglutenowych i używasz długich słów kluczowych, takich jak „tradycyjne lody bezglutenowe” zamiast ogólnego zapytania„lody”. Używając słów kluczowych, które odróżniają Cię od konkurencji, możesz pozyskać konsumentów, którzy szukają dokładnie tego, co masz do zaoferowania.

10wskazowek

Główną zaletą używania słów kluczowych z długim ogonem jest to, że chociaż możesz przyciągnąć mniejszy ruch, uzyskasz wyższy zwrot z inwestycji. Dlatego użytkownicy, których przyciągniesz, będą bardziej zainteresowani finalizacją sprzedaży.

Długie słowa kluczowe zakłócają konkurencję, a ponieważ konkurencja jest mniej intensywna w przypadku słów kluczowych z długim ogonem, koszt kliknięcia jest również znacznie niższy. Aby poznać niektóre z najbardziej rozpowszechnionych słów kluczowych, możesz wypróbować CONTADU, w którym wystarczy zarejestrować się za darmo, i korzystać z narzędzia.

Weź to pod uwagę!

Zarabianie na długich słowach kluczowych może być odczytywane jako wolniejszy ruch, ale oznacza to również, że Twoi odbiorcy konkretnie szukają tego, co masz do zaoferowania.

Podczas gdy wszyscy inni są zajęci uszeregowaniem dobrze znanych słów kluczowych, możesz uzyskać wyższy współczynnik konwersji przy mniejszej konkurencji dzięki długim słowom kluczowym.

To ostatecznie prowadzi do zwiększenia treści, co prowadzi do konwersji i lojalnych klientów.

1. Wyzwanie

Konkurencja często powoduje, że tracisz ruch. Chociaż może Ci się wydawać, że Twoje treści są podobne do innych w Twojej niszy, kluczem do sukcesu jest odkrycie, co sprawia, że Twoje treści różnią się od pozostałych.

Może to być styl, ton konwersacji, przejrzysta struktura, dobre poczucie humoru, może to być wszystko, co uważasz za banalne, ale ma kluczowe znaczenie dla optymalizacji treści!

Szerokie słowa kluczowe są świetne, ale słowa kluczowe z długim ogonem są lepsze i przyciągają prawdziwą uwagę. Jeśli potencjalny klient Cię znalazł, to znaczy, że Cię szukał. Przyciąganie klientów zorientowanych na intencje powinno znajdować się na szczycie Twojej listy priorytetów.

Blogi zwykle zawierają temat znany jako główne słowo kluczowe, na przykład może to być podróżowanie lub styl życia. Możliwe, że wszystkie Twoje treści są związane z podróżami lub stylem życia. Tematem treści powinno być słowo kluczowe, które kieruje ruch do Twojej witryny.

Aby uczynić go bardziej konkretnym lub wyjątkowym, zastanów się, jaka dokładnie jest Twoja specjalność? Być może podróże z ograniczonym budżetem, i to głównie powinieneś podkreślać w swoich długich słowach kluczowych.

Nie wiesz, czy musisz ponownie ocenić swoje treści? Skorzystaj z CONTADU, aby sprawdzić, na czym polega Twoja strategia treści i dlaczego konkurenci mają lepszy zwrot z inwestycji.

2. Co to oznacza dla content marketerów?

Stwórz strategię dotyczącą treści, która będzie zgodna z twoją nową taktyką, tj. używając długich słów kluczowych w treści. Te słowa kluczowe powinny mieć co najmniej trzy słowa lub więcej. Jeśli jednak jest to renomowana marka, taka jak Nike, wystarczy jedno słowo. Chodzi o to, że te słowa pomagają rozwijać zawartość kapitałową, która wzmacnia reputację marki.

Analiza słów kluczowych z długiego ogona pomoże Ci zrozumieć intencje wyszukiwania odbiorców, co z kolei umożliwi opracowanie właściwych informacji o klientach i ulepszenie strategii content marketingu. Celem jest przewidzenie intencji odbiorców, aby lepiej zaspokoić ich potrzeby.

3. Na czym stoisz?

Aby przekonać się, czy musisz uaktualnić swoją strategię content marketingu, spróbuj postawić się na miejscu klienta i zadaj sobie następujące pytania:

Czy potrafię udzielić istotnych odpowiedzi na zapytania moich odbiorców?
Dlaczego wybrali moją stronę internetową?
Dlaczego chcieliby mieć nasz produkt?
Czego mogą dowiedzieć się o naszych produktach, aby poprawić swoje wrażenia?

Te proste pytania mogą pomóc Ci w tworzeniu wysokiej jakości treści, które z kolei, jak już wielokrotnie wspominaliśmy, zamieniają Twoich odbiorców w potencjalnych klientów.

4. Od czego więc zacząć?

Wykorzystaj swoją ekspercką wiedzę na temat branży, aby jak najlepiej zastosować nowe i innowacyjne narzędzia i przekonać odbiorców o swojej wiarygodności. Jasne zdefiniowanie celu i produktu pozwoli Ci ustawić odpowiednią strategię słów kluczowych long-tail.

Po pierwsze, zawsze upewnij się, że Twoje treści są odpowiednie i wystarczająco długie. Jeśli uważasz, że nikt nie przeczyta szczegółowego artykułu, to się mylisz.

Możesz zmaksymalizować ruch, trzymając się wytycznych CONTADU lub używając 1890 słów. Im dłużej, tym lepiej i wyższy współczynnik konwersji. Struktura treści ułatwia użytkownikom nawigację.

Użyj zoptymalizowanych treści, aby stworzyć skuteczną strategię komunikacji z odbiorcami. Jeśli brzmi to skomplikowanie, skorzystaj z szablonów typów treści, aby lepiej przydzielić zadania w swoim zespole. Dzięki temu możesz trzymać się schematu i pozostać konsekwentnym wobec swoich odbiorców.

 

grafika

5. Jak stworzyć i wdrożyć swoją nową strategię słów kluczowych?

3 etapy badania słów kluczowych:

  • Badaj.
  • Analizuj.
  • Użyj.

Na początek, musisz uzyskać listę słów kluczowych długiego ogona (long-tail), na które rchcesz się pozycjonować. Przejdź do Search Console, a następnie Search Analytics i pobierz analizę ruchu (kliknięcia, wyświetlenia i pozycja).

Powtórz ten proces dla swoich kampanii PPR (Pay-Per-Click), strony na Facebooku, Instagramie i tak dalej. Kiedy masz już listę słów kluczowych, użyj Google, aby uzyskać sugestie dotyczące najbardziej użytecznych słów kluczowych typu long-tail. Gotowe! Lista propozycji wyszukiwania. Co więcej, możesz dodać powiązane sugestie zwykle na dole strony, aby uzyskać szerszą listę. 

Możesz również skorzystać z łatwego w użyciu narzędzia Answer The Public, aby znaleźć pytania powiązane ze swoimi słowami kluczowymi lub pozwolić CONTADU, aby zrobiło to za Ciebie.

Zastanawiasz się, jak dopracować słowa kluczowe długiego ogona? Przygotuj listę początkowych słów kluczowych i wykorzystaj mikser słów do generowania long-tail. Utwórz listę długich ogonów.

6. Przytnij tę listę!

Lista long-taili związanych z Twoją niszą gotowa. Nudne, prawda? Użyj  Keywords Grouper do grupowania słów kluczowych i tworzenia klastrów. Korzystanie z miksera słów kluczowych zagwarantuje, że nie pominiesz potencjalnych długich ogonów.

Teraz gdy masz już tę listę, co dalej? Pozbądź się wszystkiego, co nie jest zgodne z intencjami Twoich odbiorców. Trzymaj się tylko najlepszych fraz długiego ogona.

Gdy już to zrobisz, zoptymalizuj swoje treści, używając tej listy w swoich treściach lub użyj CONTADU do określenia ich potencjału oraz rekomendacji optymalizacji treści.

7. Jak używać long-taili do optymalizacji treści?

Zdecyduj, na ile słów kluczowych chcesz się pozycjonować i czy tematy się łączą. Według większości ekspertów najlepiej jest trzymać się dedykowanej strony dla każdego długiego ogona, co oznacza również, że będziesz musiał tworzyć dużo treści, co nie zawsze jest łatwe.

Najlepiej jest rozbić swoją listę i zorganizować ją zgodnie z intencją wyszukiwarki. Powiedzmy, że chcesz kierować na słowa kluczowe ”buty do biegania”. Twoja lista powinna wyglądać mniej więcej tak:

frazy intencje2

Jest to prosty, ale cenny sposób sortowania słów kluczowych według tematu, który w naturalny sposób pozwoli Ci wykorzystać je w treści. Pamiętaj o dołączaniu linków wewnętrznych podczas publikowania nowych treści. Daje to bardziej wszechstronną perspektywę produktu i usług. Możesz użyć do 15 linków wewnętrznych w okolicy 2000 słów.

8. Pomyśl o wariantach semantycznych.

Pomyśl o możliwych odmianach semantycznych. Google to jedna z firm korzystających z wyszukiwarki semantycznej. Na przykład piszesz o tym, jak zarabiać w domu, spróbuj dołączyć odmiany, takie jak „jak zarabiać na życie z domu” lub „jak zarabiać pracując w domu”.

Powstrzymaj się od ograniczania słownictwa w długim ogonie do kilku możliwości. Pomyśl o wszystkich możliwych wariantach, oczywiście bez popadania w szaleństwo. Jest to świetne rozwiązanie, aby skupić się dokładnie na tym, co chcesz zaoferować swoim odbiorcom.

9. Tworzenie treści celem zwiększenia swojej wartości

Ok, masz już wiedzę na temat long-tail i co dalej? Następną rzeczą jest utworzenie zoptymalizowanych, wartościowych treści, które pozwolą Twoim odbiorcom zauważyć Twoją markę.

Blogowanie na temat Twojej niszy jest bardzo dobrym sposobem na pozyskanie lojalnych klientów. Pokazując swoją wiedzę ekspercką, komunikujesz swój unikalny punkt sprzedaży (USP), który pozwala świadomym odbiorcom dowiedzieć się, w jaki sposób mogą skorzystać z Twojego produktu. Publikowane treści powinny krążyć wokół unikalnej wartości (UVP) witryny.

uvp

Utworzenie persony konsumenta  może pomóc Ci w optymalizacji treści. Odkryjesz potrzeby swoich klientów i użyjesz długich słów kluczowych, które sprawią, że Twoja strategia treści będzie bardziej dochodowa. Jeśli chcesz mierzyć jeszcze wyżej, sugerujemy ponowną ocenę strategii treści, aby poprawić ROI.

Wskazówki dotyczące używania słów kluczowych z długiego ogona

Nagłówki

Użyj zabójczego nagłówka lub tytułu, wykorzystującego jeden z twoich long-taili. Staraj się, aby nagłówek był jasny i krótki, a Twoje słowo kluczowe znalazło się w pierwszej połowie tytułu.

Tagi

Umieść swoje nowo znalezione słowa kluczowe w tagach. Tylko tyle i aż tyle.

Obrazy

Infografiki, obrazy i filmy sprawiają, że Twoje treści są o wiele bardziej wciągające. Na przykład użycie powiązanego mema nie tylko dodaje humoru, ale także ożywia treść i sprawia, że nie jest ona monotonna.

Używanie słów kluczowych long-tail w podpisach, a nawet w alt tekście, może poprawić Twoją pozycję w wyszukiwaniach obrazów, co z pewnością przyciągnie ruch na Twoją stronę. Najlepiej używać zdjęć wolnych od praw autorskich, które można znaleźć na Pixabay lub innej stronie internetowej.

Linkowanie wewnętrzne i zewnętrzne

Użyj jednego ze słów „long-tail” jako zakotwiczenie tekstu do linkowania strony o podobnej treści. Zapewni to zainteresowanej osobie dalsze zapoznawanie się z tematem. Bonusowe punkty za wiarygodność!

10. Ile treści wystarczy?

Powiedzmy, że nasze słowo kluczowe jest frazą długiego ogona. Użyliśmy tego określonego słowa docelowego 24 razy w całym artykule. Wydaje się to powtarzalne? Może na esej akademicki, ale nie na obszerną treść, która ma na celu polecanie jej produktów.

Gdybyśmy użyli słowa kluczowego w każdym zdaniu, czytelnik (TY!) poczułby się, jakby był spamowany! Dzięki wykorzystaniu słów kluczowych poprzez przyjęcie podejścia kontekstowego treść jest o wiele bardziej organiczna.

I zgadnij co? Uszeregujemy również wszystkie inne słowa kluczowe.

Kilka słów na koniec… Nie pomijaj long-taili!

Czy jesteś gotowy, aby przyspieszyć swoją grę i zostać mistrzem treści?

Wyszukiwanie słów kluczowych jest czasochłonne, ale się opłaca. Jasne, możesz zauważyć mniejszy ruch, ale znacznie szybciej uzyskasz lepszą, bardziej zaangażowaną publiczność. 

Korzystanie z platform mediów społecznościowych innych niż blog utrzymuje odbiorców w napięciu; jest przypomnieniem Twojej obecności w branży i za wszelką cenę powinien być kapitalizowany. 

Jeszcze raz nie przeocz swoich długich ogonów! Najważniejsze jest, aby używać ich wiele razy w swoich treściach, nie sprawiając, że brzmią jak reklama. Dodatkowo zawsze możesz wypróbować różnych odmian swoich długich ogonów. Jeśli jeszcze ich nie używasz, prawdopodobnie tracisz potencjalnych klientów i dożywotnich klientów. 

Czy Twoja strona korzystała już z optymalizacji dla słów kluczowych long-tail? Jakie są Twoje tajne sztuczki i wskazówki? Daj nam znać w komentarzach!