Poznaj sprawdzone metody ulepszania strategii content marketingu

Optymalizacja treści to trend SEO T-H-E, którego nie możesz pominąć. Popraw swój ranking, wdrażając optymalizację treści w swojej strategii marketingowej. Pandemia zmieniła sposób, w jaki Twoi odbiorcy wchodzą w interakcję z Twoją marką, a treść jest kluczem do jej sukcesu. Ale jak dokładnie można zoptymalizować zawartość? Śledząc trendy SEO i poprawiając swój ranking. W naszym artykule znajdziesz 15 sposobów na podniesienie poziomu swojego biznesu.

jhgvfgjv

Czy content marketing jest nadal aktualny w 2021 roku?

Krótka odpowiedź brzmi: tak! Pandemia przyspieszyła rozprzestrzenianie się marketingu cyfrowego wśród firm. Dlatego Twój ranking nie jest już kwestią „co sprzedajesz?” ale „jak to sprzedajesz?”. Sprytni marketerzy zrozumieli, że aby przebić się przez konkurencję, trzeba pozostać w kontakcie ze swoimi odbiorcami poprzez content marketing. Jeśli jesteś na tej stronie, masz już świadomość roli optymalizacji treści i tego, jak jej trafność pomaga wyświetlać treść na pierwszej stronie SERP.

Jeśli więc chcesz dowiedzieć się, jak tego wszystkiego dokonać, pokochasz nasz zwięzły przewodnik.

Czym jest optymalizacja treści?

Optymalizacja treści zwiększa zwrot z inwestycji dzięki technikom, przez które Twoje posty generują leady i konwersje. Tworzenie treści opartych na optymalizacji pod kątem wyszukiwarek generuje ruch organiczny i zwiększa zwrot z inwestycji. Wewnętrzne linki, słowa kluczowe, metatagi, polecane fragmenty i inne, mają kluczowe znaczenie dla sukcesu Twojej witryny.

Optymalizacja treści pozwala użytkownikom znaleźć dokładnie to, czego szukają. Udowadnia, że ​​jest się podłączonym do każdego etapu podróży kupującego. Mierzenie kampanii marketingowej treści i ustalanie planu treści to sposoby na ulepszenie strategii Twojego marketingu.

Twoje treści są bezpośrednio powiązane z Twoimi celami

Niezależnie od tego, czy chodzi o poprawę wizerunku Twojej marki, czy o zwiększenie ruchu, należy zdefiniować cele dotyczące treści. Treści nie tylko budują świadomość marki, ale także lojalność klientów. Jeśli Twoim celem jest zwiększenie ruchu, optymalizacja jest czymś, czego nie możesz przegapić w 2021 roku. Większość marketerów treści stara się osiągnąć lepszy wynik w rankingu, aktualizując swoje strategie i zajmując istotne pozycję w SERPach poprzez słowa kluczowe, a nawet zoptymalizowane tagi graficzne. Zastanów się co jest Twoim celem. Chcesz poprawić ruch, zwiększyć przychody, poprawić wizerunek swojej marki, czy też uzyskać wyższą pozycję w rankingu? A może wszystko na raz?

Dobra treść wymaga badań

Tworzenie wysokiej jakości treści powinno być jednym z Twoich głównych priorytetów. Niestety, możesz być nawet Szekspirem i nadal mieć treści o niskim rankingu. Wynika to z braku dostosowania różnych części strategii treści, a mianowicie nagłówków, linków zwrotnych, słów kluczowych, tytułów i wielu innych. Przeprowadzając badania, możesz uchwycić, czego brakuje w Twoich treściach i szybko wprowadzić wymagane zmiany.

keyword tool

Rysunek 1: Prowadzenie badań tematycznych pozwala poznać wartość treści i konkurencji. To atut, którego nie można zignorować w 2021 roku.

 

Keyword Research – duże znaczenie na rok 2021

Jeśli jeszcze tego nie wiesz, słowa kluczowe stały się istotną częścią strategii SEO, a ich umiejętne wykorzystanie decyduje o powodzeniu treści. Jak wspomnieliśmy, możesz być niesamowitym pisarzem i cierpieć z powodu złego rankingu treści, ponieważ tracisz przez nieumiejętną optymalizację. Słowa kluczowe powinny być używane w sposób naturalny, co oznacza, że ​​nie możesz wykorzystywać ich w każdym zdaniu. Istnieją różne narzędzia do słów kluczowych, których możesz użyć do przeprowadzenia badań i szybkiego zrozumienia, jak powinna być zorganizowana treść i jak możesz poprawić swój ranking. Na przykład CONTADU oferuje plan Freemium, który może natychmiast pomóc w optymalizacji Twoich treści. Jest łatwy w użyciu i oczywiście bezpłatny. Badanie słów kluczowych jest jednym z czynników rankingowych, których nie możesz pominąć. Słowa kluczowe powinny być użyte w tytule, treści i optymalnie w pierwszym oraz ostatnim akapicie.

Pomyśl o optymalizacji istniejących treści, aby poprawić ranking swojej witryny. Stałe ulepszanie i zmiana przeznaczenia treści za pomocą wewnętrznych linków, filmów i obrazów poprawi Twoją pozycję w wyszukiwarce.

Użycie słów kluczowych pokazuje, że możesz zwiększyć wygodę użytkownika, przedstawiając mu odpowiednie informacje. Większość ekspertów zaleca również optymalizację słów kluczowych związanych z obrazami, aby generować treści przyjazne dla wyszukiwarki grafiki Google.

Tak więc: NIE, nigdy więcej nie myśl o pomijaniu badań słów kluczowych!

Keyword Clusters

Rysunek 2: Klastry słów kluczowych mogą pomóc w uzyskaniu przeglądu tematu treści i zidentyfikowaniu luk, które możesz uzupełnić w treści.

 

Krótka i długa forma treści – pomyśl o nich

Wszyscy znamy opinię na temat długich treści i tego, jak zwiększają one zaangażowanie. Jednak długość treści nigdy nie jest jednolita i zależeć będzie od platformy, z której korzystasz oraz przesłania, które chcesz przekazać. Na przykład, artykuł edukacyjny może mieć około 3000 słów, podczas gdy post promocyjny ma długość kilku linijek.

Strony FAQ są zwykle krótsze i trzymają się absolutnego minimum. W rzeczywistości długi artykuł może odwrócić uwagę odbiorców od tego, co najważniejsze. Wszystko zależy od tego, co chcesz dzięki niemu osiągnąć. Najlepiej jest zachować równowagę między krótkimi i długimi treściami, aby uczynić produkt lub usługę bardziej atrakcyjną. Ponadto wyszukiwarki uwielbiają mieszankę obu.

W 2021 r. musisz E-A-T

Wiemy, że rok 2020 był dla ciebie trudny, ale w 2021 dostaniesz za to EAT ?. EAT oznacza fachowość, autorytatywność i wiarygodność. Wszystko to uzależnia sukces Twojej strony. Google używa struktury EAT do określenia rankingu Twojej strony i tego, czy Twoja witryna spełnia intencje użytkownika. Jak wspomnieliśmy wcześniej, jakość treści ma kluczowe znaczenie dla sukcesu. Współczynniki EAT po prostu odzwierciedlają to, co ceni Google, a to oznacza, że ​​musisz wdrożyć go w każdym z elementów swojej strategii. Rozwijanie osobowości odbiorców, spójności, jakości, zatrudnianie ekspertów tematycznych, to tylko niektóre ze sposobów na szybkie poprawienie pozycji w rankingu.

Wyszukiwanie głosowe

Technologia wyszukiwania głosowego z czasem stanie się jeszcze bardziej pomocna dzięki innowacjom, takim jak Siri firmy Apple lub Alexa firmy Amazon. Słowa kluczowe ponownie będą stanowić podstawę wyszukiwania głosowego. Wyrażenia, które są długie i używane codziennie, prawdopodobnie sprawdzą się lepiej. Uważa się, że wyszukiwanie głosowe, to kolejna wielka rzecz w marketingu treści i zakładamy, że Ty te nie chcesz zostać w tyle z tymi nowościami. Ciekawi Cię to? Sprawdź 45 fascynujących statystyk wyszukiwania głosowego (2021) od Backlinko.

Użyj narzędzia do sprawdzania gramatyki

Moduł sprawdzania gramatyki poprawia umiejętności pisania dzięki synonimom i lepszej strukturze zdań oraz umożliwia tworzenie wysokiej jakości treści spełniających wymagania odbiorców. Narzędzie takie jak Grammarly ocenia zawartość Twojej witryny (wynik czytelności) zgodnie z wymaganiami.

Weryfikatory gramatyki są świetne dla początkujących pisarzy, blogerów i twórców treści. Zarówno dla rodzimych, jak i nie-rodzimych użytkowników języka angielskiego, czy polskiego. Kontrolery gramatyki wykrywają wiele rodzajów błędów, takich jak:

  • Gramatyka i interpunkcja – ponieważ zdania ciągłe i łączenie przecinków nie są Twoimi przyjaciółmi
  • Plagiat – tzak, chcemy mieć oko na naszych konkurentów, ale nie chcemy być tacy jak oni! ?
  • Sprawdzanie pisowni – nie ma nic gorszego niż tworzenie treści, które są źle napisane. Nie pomyl się, a Twoi odbiorcy Cię pokochają!
  • Styl pisania – zgodnie z gatunkiem i odbiorcami. Możesz wybrać ton do stylu (eutralny, pewny siebie, akademicki i tak dalej)

Ranking polecanych snippetów ma kluczowe znaczenie

Okay, łatwiej to powiedzieć niż zrobić. Snippet, to swego rodzaju opisy stron, który znajduje się tuż przed linkiem. W formie podstawowej zwiera tytuł i krótki opis strony. Fragmenty ułatwiają wyszukiwarkom takim jak Google szybkie określenie, co jest istotne dla użytkownika, przeglądając opis treści. Dowiedz się, jak działają snippety.

SEO to nie czary. W zasadzie chodzi o słowa kluczowe, dlatego możesz natychmiast wygenerować lepsze rankowanie, przeprowadzając badanie słów kluczowych. Pozwala to zobaczyć warunki, które umożliwiły Twoim konkurentom uzyskanie wyższej pozycji w rankingu. Chcesz wiedzieć, czy Twoje treści oferują możliwości związane z polecanymi fragmentami? CONTADU lub inne narzędzia do optymalizacji treści generują CPC i umożliwiają sprawdzenie aktualnego rankingu. Według SEMrush, aby znaleźć się w strefie snippetów, musisz stworzyć takie, które mają idealną długość 40-60 słów.

Użyj nagłówków H2 i H3

Używanie nagłówków H2 i H3 w całej treści pomoże Ci uszeregować listy snippetów. Są one następnie wyodrębniane z treści i wyświetlane jako polecane fragmenty w odpowiedzi na zapytania odbiorców. Istnieją różne typy treści, takie jak tabele i listy, które mogą zapewnić Ci wysoką pozycję. Więcej na ten temat tutaj.
Zasady dotyczące fragmentów zmieniają się z czasem. Najlepszym sposobem, aby pozostać na szczycie, jest badanie fragmentów polecanych przez konkurentów i używanie słów kluczowych podczas tworzenia treści.

Linki zewnętrzne nadal będą kluczowe w 2021 roku

Pomyśl o linkach zewnętrznych (zwanych również linkami zwrotnymi) jak o byciu dobrym przyjacielem, który poleca drugiego. Każdy kocha tego przyjaciela. Te linki zwiększają Twój autorytet domeny, który jest mierzony profilem linków zwrotnych Twojej strony. Linki zewnętrzne zwiększają wiarygodność marki i pomagają wyszukiwarkom zidentyfikować, o czym są Twoje treści. Linki zewnętrzne pokazują, że witryna jest wiarygodnym źródłem informacji i że jesteś osobą godną zaufania, ponieważ uznajesz pracę innych. Pokazuje również, że naprawdę chcesz kształcić swoich odbiorców.

kjhg

Uzyskaj wizualizację!

Czas na wizualizację! Chociaż koncepcja jest stosunkowo nowatorska, możesz teraz używać Google Lens do skanowania obrazów lub losowych rzeczy. Jak dotąd Google może zidentyfikować około 1 miliarda obiektów. Wyszukiwanie wizualne działa niezwykle dobrze w przypadku zakupów, przepisów i wskazówek, więc jeśli Twoje treści w jakikolwiek sposób wymagają treści wizualnych, nadszedł czas, aby wykazać się kreatywnością i zoptymalizować zawartość za pomocą obrazów. Jeśli chodzi o obrazy, Google Lens nadaje priorytet stronom i witrynom o wysokim autorytecie. Obrazy są bezpośrednio połączone z twoimi treściami. Mają one większe prawdopodobieństwo pojawienia się w wynikach wyszukiwania, jeśli treść ma około 2000 słów. Aby w pełni zrozumieć, jak działają Google Lens, przeczytaj artykuł jak Google ocenia wyniki Google Lens.

Filmy i podcasty

Filmy i podcasty to dwa aspekty strategii dotyczących treści, które określą sukces Twoich treści. Filmy i podcasty pomagają zwiększyć zaangażowanie użytkowników i przyciągnąć ich uwagę. Algorytmy i boty identyfikują strony i witryny, na których użytkownicy spędzają najwięcej czasu. Filmy i podcasty to zabawne sposoby generowania informacji. Zawsze dobrze jest udostępniać informacje w innych formach, ponieważ lektura nie zawsze przyciąga odbiorców.

Webinary prawdopodobnie zyskają popularność, zwłaszcza w dziedzinie marketingu. Podcasty to także świetny sposób na zbieranie informacji przez użytkowników podczas wykonywania innych czynności. Współpraca z innymi ekspertami tematycznymi to doskonały sposób na dzielenie się spostrzeżeniami i budowanie poczucia wspólnoty. Możesz również uwzględnić je w swojej strategii linków zwrotnych. Rozważasz wprowadzenie podcastów w swojej strategii treści, ale nie masz pewności, czy lepiej jest wybrać audio i wideo? Rachel Corbett zapewnia bezpłatny przewodnik po podcastach.

Zatrudnij ekspertów!

Zatrudnij ludzi, którzy znają się na rzeczy. Posiadanie własnego zespołu pisarzy lub kilku fantastycznych copywriterów przeniesie Twoje treści na wyższy poziom. Treść jest królem i nie da się jej odtworzyć po cichu. Będziesz potrzebować profesjonalnych pisarzy, którzy poważnie podchodzą do swojej pracy i generują atrakcyjne treści dla Twojej witryny. Eksperci wiedzą, jak używać wypunktowań, nagłówków i zasadniczo wiedzą, co zrobić, aby zwiększyć ruch użytkowników.

Profesjonaliści mają pojęcie, co produkować, bez konieczności pełnego oddawania się Twojej branży. Są nieco zainteresowani budowaniem więzi z odbiorcami i używaniem języka, który użytkownicy są bardziej skłonni zrozumienieć. Treści powinny być generowane w formie zrozumiałej dla każdego użytkownika, bez konieczności ciągłego sprawdzania każdego słowa w artykule.

Optymalizuj opis meta

Opis meta to fragment tekstu, który pojawia się pod tytułem treści. Często jest to powód, dla którego użytkownik uważa Twoje treści za atrakcyjne i klika na stronę. Przekazując wyraźne wyjaśnienie swoich treści, motywujesz użytkownika do wybrania ttych, które go interesują,zamiast witryny konkurencji. MOZ sugeruje włączenie meta opisu składającego się z 50-160 znaków. Więcej o opisach meta znajdziesz tutaj.

Dowiedz się więcej o trendach SEO

Sekretem sukcesu jest ciągłe poznawanie swojej dziedziny wiedzy, a to nie ogranicza się do badań, ale również obserwowania pojawiających się nieustannie trendów. Ponownie oceń swoje dane, aby nadążyć za jakością treści. Pomyśl o wszystkich aspektach, które pomogą przekształcić Twoje wysiłki w sprzedaż. Mówimy o długoterminowych treściach, dźwiękach, wideo i SEO. Wdrożenie ich w strategię treści pozwoli rozpoznać Twoją witrynę. Narzędzia SEO, które pomogą zoptymalizować treści i nadać jej spójności przeniosą Twoją firmę na wyżyny. Zaufaj nam! ?

Jakie inne trendy SEO w 2021 roku są istotne dla optymalizacji treści? Dajcie nam znać w komentarzach!