Contents

Poznaj sprawdzone metody ulepszania strategii content marketingu.

Optymalizacja treści to trend SEO T-H-E, którego nie możesz pominąć. Popraw swój ranking, wdrażając optymalizację treści w swojej strategii marketingowej. Pandemia zmieniła sposób, w jaki Twoi odbiorcy wchodzą w interakcję z Twoją marką, a treść jest kluczem do jej sukcesu. Jak dokładnie można zoptymalizować zawartość?  Obserwuj trendy SEO.

W naszym artykule znajdziesz 15 sposobów na podniesienie poziomu swojego biznesu.

jhgvfgjv

Czy content marketing jest nadal aktualny w 2021 roku?

Krótka odpowiedź brzmi: tak! Pandemia przyspieszyła rozprzestrzenianie się marketingu cyfrowego wśród firm. Dlatego Twój ranking nie jest już kwestią „co sprzedajesz?”, ale „jak to sprzedajesz?”.

Sprytni marketerzy zrozumieli, że aby przebić się przez konkurencję, należy pozostać w kontakcie ze swoimi odbiorcami poprzez content marketing. Jeśli jesteś na tej stronie, masz już świadomość roli optymalizacji treści i tego, jak jej trafność pomaga wyświetlać treść na pierwszej stronie wyszukiwarki.

Jeśli chcesz dowiedzieć się, jak tego wszystkiego dokonać, zapoznaj się z naszym przewodnikiem.

Czym jest optymalizacja treści?

Optymalizacja treści zwiększa zwrot z inwestycji dzięki technikom, przez które Twoje posty generują leady i konwersje. Tworzenie treści opartych na optymalizacji pod kątem wyszukiwarek generuje ruch organiczny i zwiększa zwrot z inwestycji. Wewnętrzne linki, słowa kluczowe, metatagi, polecane fragmenty i inne, mają kluczowe znaczenie dla sukcesu Twojej witryny.

Optymalizacja treści pozwala użytkownikom znaleźć dokładnie to, czego szukają. Udowadnia, że ​​jest się podłączonym do każdego etapu podróży kupującego. Mierzenie kampanii marketingowej treści i ustalanie planu treści to sposoby na ulepszenie strategii Twojego marketingu.

Twoje treści są bezpośrednio powiązane z Twoimi celami.

Niezależnie od tego, czy chodzi o poprawę wizerunku Twojej marki, czy o zwiększenie ruchu, należy zdefiniować cele dotyczące treści. Treści nie tylko budują świadomość marki, ale także lojalność klientów. Jeśli Twoim celem jest zwiększenie ruchu, optymalizacja jest czymś, czego nie możesz przegapić w 2021 roku.

Większość marketerów treści stara się osiągnąć lepszy wynik w rankingu, aktualizując swoje strategie.

Większość marketerów treści stara się osiągnąć lepszy wynik w rankingu, aktualizując swoje strategie. Dzięki optymalizacji słów kluczowych oraz tagów graficznych zajmują istotną pozycję w SERPach.

Zastanów się, co jest Twoim celem. Chcesz poprawić ruch, zwiększyć przychody, poprawić wizerunek swojej marki, czy też uzyskać wyższą pozycję w rankingu? A może wszystko razem?

Dobra treść wymaga badań.

Tworzenie wysokiej jakości treści powinno być jednym z Twoich głównych priorytetów. Niestety, możesz być nawet Szekspirem i nadal mieć treści o niskim rankingu. Wynika to z braku dostosowania różnych części strategii treści: nagłówków, linków zwrotnych, słów kluczowych, tytułów i wielu innych.

Przeprowadzając badania, możesz uchwycić, czego brakuje w Twoich treściach i szybko wprowadzić wymagane zmiany.

keyword tool

Rysunek 1: Prowadzenie badań tematycznych pozwala poznać wartość treści i konkurencji. To atut, którego nie można zignorować w 2021 roku.

 

Keyword Research — duże znaczenie na rok 2021

Słowa kluczowe stały się istotną częścią strategii SEO, a ich umiejętne wykorzystanie decyduje o powodzeniu treści.  Powinny być używane w sposób naturalny, co oznacza, że nie możesz wykorzystywać ich w każdym zdaniu. 

Istnieją różne narzędzia do przeprowadzenia badań i szybkiego zrozumienia, jak powinna być zorganizowana treść i jak możesz poprawić swój ranking. Na przykład CONTADU oferuje plan Premium, który może natychmiast pomóc w optymalizacji Twoich treści.

Badanie słów kluczowych jest jednym z czynników rankingowych, których nie możesz pominąć. Możemy ich użyć w tytule, w treści oraz w pierwszym i ostatnim akapicie.

Pomyśl o optymalizacji istniejących treści. Stałe ulepszanie i zmiana przeznaczenia treści za pomocą wewnętrznych linków, filmów i obrazów poprawi Twoją pozycję w wyszukiwarce.

 

Keyword Clusters

Rysunek 2: Klastry słów kluczowych mogą pomóc w uzyskaniu przeglądu tematu treści i zidentyfikowaniu luk, które możesz uzupełnić w treści.

 

Krótka i długa forma treści — pomyśl o nich.

Wszyscy znamy opinię na temat długich treści i tego, jak zwiększają one zaangażowanie. Jednak długość treści nigdy nie jest jednolita i zależeć będzie od platformy, z której korzystasz oraz przesłania, które chcesz przekazać. Na przykład, artykuł edukacyjny może mieć około 3000 słów, podczas gdy post promocyjny ma długość kilku linijek.

Strony FAQ są zwykle krótsze i trzymają się absolutnego minimum. W rzeczywistości długi artykuł może odwrócić uwagę odbiorców od tego, co najważniejsze. Wszystko zależy od tego, co chcesz dzięki niemu osiągnąć. Najlepiej jest zachować równowagę między krótkimi i długimi treściami, aby uczynić produkt lub usługę bardziej atrakcyjną.

W 2021 r. musisz E-A-T

E-A-T (Expertise, Authoritativeness, and Trustworthiness) oznacza fachowość, autorytatywność i wiarygodność. Google używa struktury EAT do określenia rankingu Twojej strony i tego, czy Twoja witryna spełnia intencje użytkownika.

Jak wspomnieliśmy wcześniej, jakość treści ma kluczowe znaczenie dla sukcesu. Współczynniki EAT odzwierciedlają to, co ceni Google, a to oznacza, że możesz wdrożyć go w każdym z elementów swojej strategii.

 Rozwijanie osobowości odbiorców, spójności, jakości, zatrudnianie ekspertów tematycznych, to tylko niektóre ze sposobów na szybkie poprawienie pozycji w rankingu.

 

Wyszukiwanie głosowe

Technologia wyszukiwania głosowego z czasem stanie się jeszcze bardziej pomocna dzięki innowacjom, takim jak Siri firmy Apple lub Alexa firmy Amazon. Słowa kluczowe ponownie będą stanowić podstawę wyszukiwania głosowego. Wyrażenia, które są długie i używane codziennie, prawdopodobnie sprawdzą się lepiej.

Uważa się, że wyszukiwanie głosowe, to kolejna wielka rzecz w marketingu treści.

Moduł sprawdzania gramatyki poprawia umiejętności pisania. Dzięki synonimom i lepszej strukturze zdań umożliwia tworzenie wysokiej jakości treści. Narzędzie takie jak Grammarly oceni zawartość Twojej witryny. Weryfikatory gramatyki są świetne dla początkujących pisarzy, blogerów i twórców treści. Kontrolery gramatyki wykrywają wiele rodzajów błędów, takich jak:

  • Gramatyka i interpunkcja
  • Plagiat
  • Sprawdzanie pisowni
  • Styl pisania

Ranking polecanych snippetów ma kluczowe znaczenie.

W SEO chodzi o słowa kluczowe, dlatego możesz natychmiast wygenerować lepsze pozycje w wyszukiwarkach, przeprowadzając badanie słów kluczowych. Pozwala to zobaczyć warunki, które umożliwiły Twoim konkurentom uzyskanie wyższej pozycji w rankingu.
 
Aby znaleźć się w strefie snippetów, musisz stworzyć takie, które mają idealną długość 40-60 słów.

Chcesz wiedzieć, czy Twoje treści oferują możliwości związane z polecanymi fragmentami? CONTADU  to narzędzie do optymalizacji treści, które  generuje CPC, co umożliwia sprawdzenie aktualnego rankingu.

 

Użyj nagłówków H2 i H3.

Używanie nagłówków H2 i H3 w całej treści pomoże Ci uszeregować listy snippetów. Są one następnie wyodrębniane z treści i wyświetlane jako polecane fragmenty w odpowiedzi na zapytania odbiorców. Istnieją różne typy treści, takie jak tabele i listy, które mogą zapewnić Ci wysoką pozycję.

Zasady dotyczące fragmentów z czasem się zmieniają. Najlepszym sposobem, aby pozostać na szczycie, jest badanie fragmentów polecanych przez konkurentów i używanie słów kluczowych podczas tworzenia treści.

 

Linki zewnętrzne nadal będą kluczowe w 2021 roku.

Pomyśl o linkach zewnętrznych (zwanych również linkami zwrotnymi) jak o byciu dobrym przyjacielem, który poleca drugiego. Linki zwiększają Twój autorytet domeny, który jest mierzony profilem linków zwrotnych Twojej strony.

Linki zewnętrzne zwiększają wiarygodność marki i pomagają wyszukiwarkom zidentyfikować, o czym są Twoje treści. Pokazują, że witryna jest wiarygodnym źródłem informacji oraz zawiera wartość edukacyjną.

kjhg

Uzyskaj wizualizację!

Czas na wizualizację! Chociaż koncepcja jest stosunkowo nowatorska, możesz teraz używać Google Lens do skanowania obrazów lub losowych rzeczy. Jak dotąd Google może zidentyfikować około 1 miliarda obiektów. Wyszukiwanie wizualne działa niezwykle dobrze w przypadku zakupów oraz przepisów kulinarnych.

Biorąc pod uwagę obrazy, Google Lens nadaje priorytet stronom i witrynom o wysokim autorytecie. Obrazy są bezpośrednio połączone z twoimi treściami. 

Mają one większe prawdopodobieństwo pojawienia się w wynikach wyszukiwania, jeśli treść ma około 2000 słów.

Filmy i podcasty

Filmy i podcasty to dwa aspekty strategii dotyczących treści. Pomagają zwiększyć zaangażowanie użytkowników i przyciągnąć ich uwagę. Algorytmy i boty identyfikują strony i witryny, na których użytkownicy spędzają najwięcej czasu. Filmy i podcasty to zabawne sposoby generowania informacji, z których odbiorca może korzystać podczas wykonywania innych czynności.

Webinary również zyskują na popularności.  Współpraca z innymi ekspertami tematycznymi to doskonały sposób na dzielenie się spostrzeżeniami i budowanie poczucia wspólnoty.

 

Zatrudnij ekspertów!

Dobre połączenie pomiędzy SEO a dobrymi treściami jest konieczne.

Potrzebujesz do tego profesjonalnych copywriterów, którzy wiedzą, jak pisać dobre treści. Teksty, które przyciągną użytkowników oraz zwiększą ruch na Twojej stronie internetowej. 

Wiedzą, jak pisać zoptymalizowane treści nie tylko dla wyszukiwarek, ale przede wszystkim dla Twojej grupy docelowej.

 To dlatego, że aby odnieść sukces w SEO i marketingu treści zatrudnij profesjonalnych copywriterów.

 

Optymalizuj opis meta.

Opis meta to fragment tekstu, który pojawia się pod tytułem treści. Często jest to powód, dla którego użytkownik uważa Twoje treści za atrakcyjne i klika na stronę.

Przekazując wyraźne wyjaśnienie swoich treści, motywujesz użytkownika do wybrania tych, które go interesują.  MOZ sugeruje włączenie meta opisu składającego się z 50-160 znaków.

Dowiedz się więcej o trendach SEO.

Sekretem sukcesu jest ciągłe poznawanie swojej dziedziny wiedzy, a to nie ogranicza się do badań, ale również obserwowania pojawiających się nowych trendów.

Pomyśl o wszystkich aspektach, które pomogą przekształcić Twoje wysiłki w sprzedaż. Mówimy o długoterminowych treściach, dźwiękach, wideo i SEO. Wdrożenie ich w strategię treści pozwoli wyróżnić Twoją witrynę.

Korzystaj z dostępnych narzędzi SEO. Pomogą  zoptymalizować treści i nadać jej spójności oraz przeniosą Twoją witrynę  na wyższe pozycje w wyszukiwarce.

Jakie inne trendy SEO w 2021 roku są istotne dla optymalizacji treści? Dajcie nam znać w komentarzach!