Contents

10wsk

Podczas pisania treści bez znajomości SEO, uzyskanie wysokiej pozycji w wynikach wyszukiwania może być  trudne. Dlatego  autorzy treści powinni być zaznajomieni z SEO.

SEO copywriting jest istotnym czynnikiem ogólnego sukcesu.

Na szczęście wraz z pojawieniem się odpowiednich narzędzi, optymalizacja treści jest o wiele łatwiejsza niż wcześniej.

 Zapoznaj się z Google Analytics.

Jako autor treści skup się na doświadczeniach użytkownika. Twórz treści, których aktywnie poszukują Twoi odbiorcy. Google Analytics umożliwi Ci śledzenie Twojej wydajności jako content marketera. Pozwoli obserwować współczynnik odrzuceń (tych, którzy wyszli ze strony), czasu trwania sesji, źródła ruchu i wielu innych.

Nie musisz być osobą obeznaną z techniką, aby opanować Google Analytics. Instrukcje poprowadzą Cię przez cały proces. 

Wykorzystaj narzędzia Content Intelligence.

Narzędzie do analizy treści, takie jak CONTADU pozwala na poprawę umiejętności pisania tekstów technicznych. Poprzez analizę, dostarcza  listę docelowych słów kluczowych,  oraz podpowiada, które frazy kluczowe powinny znaleźć się w tytule, nagłówkach H2 i H3.

 CONTADU  przeprowadza audyt SEO w ciągu kilku sekund. Pomaga zoptymalizować treść z odpowiednią strukturą, słowami, kluczowymi oraz analizą konkurencji. Narzędzie to ułatwia  zidentyfikować luki i podpowie, jak odpowiedzieć na intencje użytkowników.
Na koniec procesu zyskujesz wysokiej jakości, zoptymalizowane treści.

Wykorzystaj stare treści.

Dobra wiadomość jest taka, że nie zawsze musisz zaczynać pisanie od zera.  Narzędzia do optymalizacji treści pozwalają na sprawdzenie ich jakości i natychmiastową poprawę. Załóżmy, że nie chcesz korzystać z narzędzi do optymalizacji.

Poszukaj więc treści o podobnej tematyce i wykorzystaj nowe informacje do poprawienia starych artykułów. Korzystaj z aktualnych, wiarygodnych źródeł, aby mieć pewność, że tworzysz artykuły wysokiej jakości. Używaj linkowania wewnętrznego i zewnętrznego, aby zwiększyć ich autorytet.

Przemyśl ponownie tytuły stron.

Tytuły są bardziej wartościowe, niż myślisz. Pokazują, czy Twoje treści są istotne, ciekawe i warte przeczytania. Używając narzędzi do słów kluczowych, możesz starannie tworzyć tytuły, które spełniają potrzeby Twoich odbiorców.

Dobra treść powinna być zoptymalizowana, dlatego upewnij się, że wszystkie Twoje strony internetowe mają zoptymalizowane meta tagi. Meta opisy powinny być starannie sformułowane, ponieważ zapewniają one przegląd treści i kierują wyszukiwarkami.

Optymalizuj swoją grafikę.

Używanie alt tagów dla obrazów może pomóc w zwiększeniu widoczności Twoich treści. Odbiorcy  szukają szybkiej informacji, dlatego preferują wizualizację treści. 

W takiej sytuacji, używając słów kluczowych w znacznikach obrazu, zwiększasz widoczność Twojej witryny. Upewnij się, że Twoje grafiki przekazują istotne i pomocne informacje.

Poprzez optymalizację zdjęć przyspieszasz również czas ładowania strony. Może się wydawać, że to nic takiego, jednak to właśnie ta kwestia ostatecznie odróżnia Twoją stronę od innych i zachęca odwiedzających do przeczytania Twoich treści. Tylko poprzez pozyskanie odbiorców możesz generować leady, dlatego nie ignoruj optymalizacji obrazu, są dla Ciebie mocnym wsparciem.

Starannie ustrukturyzuj swoją treść.

Używanie list jest doskonałym sposobem na ustrukturyzowanie treści i daje możliwość dotarcia od razu do sedna. Tym samym czytelnik nie musi skanować treści i od razu klika w interesującą go sekcję. Ta prosta taktyka zachęca czytelnika do subskrypcji, ponieważ może on łatwo znaleźć informacje, których potrzebuje.

Listy, nagłówki H2, H3, infografiki są ważnymi elementami w optymalizacji treści.

lkjh

Większa prędkości ładowania.

Szybkość definiuje wszystko i mówi wiele o tym, jak bardzo dbasz o swoich użytkowników i ich doświadczenia. Według Hobo, 53% wizyt mobilnych jest porzucanych, jeśli ładowanie strony trwa dłużej niż 3 sekundy.

Szybkość ładowania jest istotnym czynnikiem, jednak osiągnięcie tego przez użytkownika nietechnicznego może być trudnym zadaniem. Dzięki Google AMP możesz łatwo przyspieszyć prędkość ładowania swoich stron dla urządzeń mobilnych.

Urządzenia mobilne odgrywają teraz znaczącą rolę w sposobie korzystania z Internetu. Ważne jest, aby Twoja strona ładowała się w ciągu kilku sekund. Jeśli witryna działa na WordPressie, możesz szybko wdrożyć Google AMP za pomocą różnych dedykowanych wtyczek.

Wykorzystaj programowanie języka naturalnego (NLP).

Jednym z najbardziej wartościowych narzędzi, które możesz wykorzystać, aby pomóc zoptymalizować swoje treści jest Natural Language Programming. Pomaga  reagować na zapytania ludzi za pomocą odpowiedzi, a nie tylko dalszych linków.

Pozwala komputerom komunikować się z ludźmi w zrozumiałym dla nich języku. NLP jest tym, co pozwala Google czytać Twoje treści lub dokonać rozpoznawania mowy. Identyfikuje fragmenty informacji, które są najbardziej spójne.  Wykorzystuje numeryczną strukturę danych, do rozpoznawania mowy i analizy tekstu.

Wykorzystaj warianty semantyczne.

Podstawą NLP jest asymilacja odmian semantycznych danego języka. 

Semantyka pozwala na uchwycenie różnych sposobów, na jakie miliony użytkowników mogą sformułować jedno i to samo pytanie. NLP koncentruje się na najbardziej istotnej semantyce, a narzędzia optymalizacyjne pozwalają wybrać najczęściej wyszukiwane frazy, aby zwiększyć widoczność treści.

Silniki semantyczne, takie jak Tensorflow i IBM Watson, są niezbędne, ponieważ pomagają copywriterom w tworzeniu treści na podstawie intencji użytkowników.

Podbij wiele rankingów jedną stroną.

Jednym z najlepszych sposobów na zoptymalizowanie treści i poprawienie pozycji firmy jest pozycjonowanie jednej strony internetowej dla więcej niż jednego terminu wyszukiwania.

Unikaj powtarzania słów kluczowych (tzw. kanibalizacja słów kluczowych). Używaj semantycznych wariacji, aby pomóc zbudować listę słów kluczowych, na które strona może potencjalnie uplasować się w rankingu. Tak długo, jak słowo kluczowe jest naturalnie dopasowane do treści, wpływa to korzystnie na Twój ranking.

Mając na uwadze powyższe wskazówki, postaraj się lepiej wykorzystać swoją stronę internetową, dokonując kilku niezwykle ważnych, ale całkiem prostych do wprowadzenia zmian.

Czasami wszystko, czego potrzebujesz to małe, stopniowe zmiany, które mogą natychmiast przywrócić równowagę na Twojej stronie i pomóc jej przesunąć się w górę w SERP!