10wsk

SEO to wszystko, co prawdopodobnie widzisz i słyszysz, gdy próbujesz uzyskać porady na temat tworzenia treści. Na szczęście wraz z pojawieniem się odpowiednich narzędzi, optymalizacja treści jest o wiele łatwiejsza niż wcześniej. Dodatkowo działania te pomagają w pobudzeniu kreatywności płynącej poprzez pomysły i pytania. Tak więc autorzy treści powinni być zaznajomieni z SEO, jeśli chcą poprawić swój ranking w SERP. Zaufaj nam, kilka minut badań może w znacznym stopniu poprawić doświadczenia użytkownika i poprawić ogólną strategię marketingu treści.

Podczas pisania treści bez znajomości SEO (Search Engine Optimization), uzyskanie przyzwoitej pozycji w wynikach wyszukiwania może być dość trudne. Bez znajomości SEO nie wiesz, jakie jest jego znaczenie, nie masz też pojęcia, że pomaga Twoim treściom być bardziej widocznymi. Gwarantujemy, że niektóre z praktyk wspomnianych w artykule mogą przynieść Ci korzyści. Badanie słów kluczowych jest jednym z istotniejszych elementów sukcesu danej treści, tak samo jak SEO. Bez względu na to, jak czujesz się w tym obszarze, SEO copywriting jest istotnym czynnikiem ogólnego sukcesu. Pamiętaj, aby nie nadużywać słów kluczowych, nikt nie chce być bowiem bombardowany tym samym zwrotem przez cały czas czytania. Jeśli jesteś początkujący, sugerujemy zastosowanie się do niektórych z tych wskazówek, aby zwiększyć ogólną wydajność treści!

Czytaj dalej, aby poznać niektóre z polecanych przez nas praktyk! 😉

1. Zapoznaj się z Google Analytics

Okej, zapewne zarówno liczby, jak i statystyka nie są Twoją mocno stroną, ale wiesz co? Od tych dwóch elementów niestety nie da się uciec. Jako autor treści musisz skupić się na doświadczeniach użytkownika (user experience) i tworzyć takie treści, których aktywnie poszukują Twoi odbiorcy. Google Analytics umożliwi Ci śledzenie Twojej wydajności jako content marketera, współczynnika odrzuceń (tych, którzy wyszli ze strony), czasu trwania sesji, źródła ruchu i wielu innych. Nie musisz być osobą obeznaną z techniką, aby opanować Google Analytics. Instrukcje poprowadzą Cię przez cały proces i pozwolą lepiej pokierować odbiorców Twoich stron internetowych.

2.   Wykorzystaj narzędzia Content Intelligence

Narzędzia do analizy treści, takie jak CONTADU, Frase, Surfer SEO, ClearScope czy Marketmuse pozwalają na poprawę umiejętności pisania tekstów technicznych, ponieważ analizują tysiące treści, dostarczają listę docelowych słów kluczowych, a nawet podpowiadają, które frazy kluczowe powinny znaleźć się w tytule, nagłówkach H2 i H3. Narzędzia słów kluczowych przeprowadzają audyt SEO w ciągu kilku sekund i pomagają zoptymalizować treść z odpowiednią strukturą i słowami, których nie można pominąć! Możesz mieć również na oku na swoich „wrogów”, to znaczy, ups, mieliśmy na myśli konkurentów. Narzędzia te pomagają np. zidentyfikować luki i odpowiedzieć na intencje użytkowników poprzez wysokiej jakości treści. Content intelligence pozwala na tworzenie treści w wyznaczonym terminie. Każdy ich fragment jest optymalizowany pod kątem zapytań odbiorców docelowych. Na koniec procesu zyskujesz wysokiej jakości, zoptymalizowane i znacznie lepiej rankujące treści.

3. Wykorzystaj stare treści

Dobra wiadomość jest taka, że nie zawsze musisz zaczynać pisanie od zera! Narzędzia do optymalizacji treści pozwalają na sprawdzenie ich jakości i natychmiastową poprawę. Załóżmy, że nie chcesz korzystać z narzędzi do optymalizacji. Poszukaj więc treści o podobnej tematyce i wykorzystaj nowe informacje do poprawienia starych artykułów. Korzystaj z aktualnych, wiarygodnych źródeł, aby mieć pewność, że tworzysz artykuły wysokiej jakości. Używaj linkowania wewnętrznego i zewnętrznego, aby zwiększyć ich autorytet.

4. Przemyśl ponownie tytuły stron

Tytuły są bardziej wartościowe niż myślisz. Pokazują, czy Twoje treści są istotne, ciekawe i warte przeczytania. Używając narzędzi do słów kluczowych, możesz starannie tworzyć tytuły, które spełniają potrzeby Twoich odbiorców. Świetna treść musi być zoptymalizowana, a nie po prostu napisana, dlatego upewnij się, że wszystkie Twoje strony internetowe mają zoptymalizowane meta tagi. Meta opisy powinny być starannie sformułowane, ponieważ zapewniają one przegląd treści i kierują wyszukiwarkami.

5. Optymalizuj swoją grafikę

Używanie alt tagów dla obrazów może pomóc w zwiększeniu widoczności Twoich treści. Ponieważ niektórzy użytkownicy zazwyczaj szukają szybkiej informacji, preferują oni wizualizację treści. Dlatego też, używając słów kluczowych w znacznikach obrazu, zwiększasz szanse na zauważenie Swojej witryny. Upewnij się, że Twoje grafiki przekazują istotne i pomocne informacje. Poprzez optymalizację zdjęć przyspieszasz również czas ładowania strony. Może się wydawać, że to nic takiego, jednak to właśnie ta kwestia ostatecznie odróżnia Twoją stronę od innych i zachęca odwiedzających do przeczytania Twoich treści. Tylko poprzez pozyskanie odbiorców możesz generować leady, dlatego nie ignoruj optymalizacji obrazu, są dla Ciebie mocnym wsparciem!

6. Starannie ustrukturyzuj swoją treść

Używanie list jest doskonałym sposobem na ustrukturyzowanie treści i daje możliwość dotarcia od razu do sedna. Tym samym czytelnik nie musi skanować treści i od razu klika w interesującą go sekcję. Ta prosta taktyka zachęca czytelnika do subskrypcji, ponieważ może on łatwo znaleźć informacje, których potrzebuje i to bez większego wysiłku. To prawie tak, jakby w bardzo subtelny sposób zaoferować mu pomoc.

Listy, nagłówki H2, H3, infografiki są krytycznymi elementami w optymalizacji treści. Więcej o podtytułach i nagłówkach tutaj.

lkjh

7. Większa prędkości ładowania

Szybkość definiuje wszystko i mówi wiele o tym, jak bardzo dbasz o swoich użytkowników i ich doświadczenia. Według Hobo, 53% wizyt mobilnych jest porzucanych, jeśli ładowanie strony trwa dłużej niż 3 sekundy.

Szybkość ładowania jest istotnym czynnikiem, jednak osiągnięcie tego przez użytkownika nietechnicznego może być trudnym zadaniem. Dzięki Google AMP możesz łatwo przyspieszyć prędkość ładowania swoich stron dla urządzeń mobilnych. Urządzenia mobilne odgrywają teraz znaczącą rolę w sposobie korzystania przez nas z Internetu. Naprawdę ważne jest, aby Twoja strona ładowała się w ciągu kilku sekund. Jeśli witryna działa na WordPressie, możesz szybko wdrożyć Google AMP za pomocą różnych dedykowanych wtyczek.

8. Wykorzystaj programowanie języka naturalnego (NLP)

Jednym z najbardziej wartościowych narzędzi, które możesz wykorzystać, aby pomóc zoptymalizować swoje treści jest Natural Language Programming. Pomaga ono reagować na zapytania ludzi za pomocą odpowiedzi, a nie tylko dalszych linków. NLP pozwala komputerom komunikować się z ludźmi w zrozumiałym dla nich języku. NLP jest tym, co pozwala Google czytać Twoje treści lub dokonać rozpoznawania mowy. Identyfikuje fragmenty informacji, które są najbardziej spójne i wykorzystuje numeryczną strukturę danych, aby można je było odczytać poprzez rozpoznawanie mowy i analizę tekstu. Więcej na ten temat tutaj.

9. Wykorzystaj w pełni warianty semantyczne

Wiesz już co nieco o NLP. Następną rzeczą, którą musisz zrozumieć jest to, że podstawą NLP jest asymilacja odmian semantycznych danego języka. Semantyka pozwala na uchwycenie różnych sposobów, na jakie miliony użytkowników mogą sformułować jedno i to samo pytanie. NLP koncentruje się na najbardziej istotnej semantyce, a narzędzia optymalizacyjne pozwalają wybrać najczęściej wyszukiwane frazy, aby zwiększyć widoczność treści.

Silniki semantyczne, takie jak Tensorflow i IBM Watson, są niezbędne, ponieważ pomagają copywriterom w tworzeniu treści w oparciu o intencje użytkowników.

10. Podbij wiele rankingów jedną stroną

Jednym z najlepszych sposobów na zoptymalizowanie treści i poprawienie pozycji firmy jest rankowanie jednej strony internetowej dla więcej niż jednego terminu wyszukiwania. Oznacza to po prostu unikanie powtarzania jednego słowa kluczowego lub kilku słów kluczowych (tzw. kanibalizacja), a zamiast tego używanie semantycznych wariacji, aby pomóc zbudować listę słów kluczowych, na które strona może potencjalnie uplasować się w rankingu. Tak długo, jak słowo kluczowe jest naturalnie dopasowane do treści, wpływa to korzystnie na Twój ranking.

Mając na uwadze powyższe wskazówki, postaraj się lepiej wykorzystać swoją stronę internetową, dokonując kilku niezwykle ważnych, ale całkiem prostych do wprowadzenia zmian.

Czasami wszystko czego potrzebujesz to małe, stopniowe zmiany, które mogą natychmiast przywrócić równowagę na Twojej stronie i pomóc jej przesunąć się w górę w SERP!

Celem tych dziesięciu wskazówek jest pomoc początkującym w opanowaniu pewnych podstaw. Jakie są Twoje kluczowe wskazówki dla początkujących? Chcielibyśmy o tym usłyszeć i nauczyć się czegoś od Ciebie!  Daj nam znać w komentarzach 🙂