Contents

 

Zwierzaki.pl  

Zwierzaki.pl to portal z treściami poradnikowymi dotyczący zwierząt domowych tworzony przez zespół CONTENTATION, spółki budującej serwisy contentowe. Jest prowadzony od początku 2021 roku. 

Wyzwanie

Głównym wyzwaniem było uzyskanie znakomitych wyników, czyli wysokich pozycji w Google na kluczowe frazy. Utworzono dużą liczbę podstron dedykowanych określonym rasom zwierząt. Firma prowadziła inne działania, które stopniowo zaczynały przynosić efekty, ale do pełni sukcesu brakowało dopracowania warstwy optymalizacji.

Aby poprawić efektywność treści, zespół contentu sprawdzał różne rozwiązania, jednak efekty nie były satysfakcjonujące. Dlatego też firma postanowiła skorzystać z CONTADU. Narzędzia, które pomoże im stworzyć dużą ilość wartościowych treści (odpowiednie tematy i frazy kluczowe) w krótkim okresie czasu.

Rozwiązanie

W związku ze znajomością rozwiązań do optymalizacji treści, zespół copywriterów po krótkim wdrożeniu przystąpił do projektu pilotażowego. Po zaplanowaniu struktury artykułów i optymalizacji tekstu według wytycznych CONTADU, na wysoko-wyszukiwanych frazach osiągnęła #1 w Google.

Realizacja zadania

Sprawdźmy, jak platforma pomogła portalowi Zwierzaki.pl zoptymalizować artykuł o border collie i owczarku belgijskim.

Na początku zespół zoptymalizował artykuły oraz zaplanował linkowanie wewnętrzne. Cały proces został oparty o rekomendacje i wytyczne platformy CONTADU. W treści artykułu pojawiły się słowa i frazy kluczowe, które pozwoliły na uzyskanie wysokiego wyniku w Google.

Następnie dokonano reindeksacji treści, tak, aby artykuły zostały ponownie ocenione przez algorytm Google.

Po kilku dniach od odświeżenia i optymalizacji contentu pojawiły się znaczące zmiany w wynikach Google. Algorytmy semantyczne Google uznały tekst pisany według rekomendacji CONTADU za najbardziej wartościowy dla danych fraz i promowały go na pozycję #1.

 

Optymalizacja frazy: „Border collie”

W efekcie artykuł o border collie przesunął się z 10. pozycji…

border collie 1

na pozycję #1 w wynikach wyszukiwania Google.

border collie 2

 

Tak prezentuje się wzrost ruchu dla tej frazy z GSC:
border collie

 

Optymalizacja frazy: „Owczarek belgijski”.


Natomiast artykuł o owczarku belgijskim awansował z 6. pozycji…

owczarek belgijski 1

na pozycję #1.

owczarek belgijski 2

 

Oprócz tych fraz wiele innych osiągneło #1 w Google, a ich wzrost ruchu w GSC prezentuje się następująco:
amstaff

 

doberman

 

Artykuły cały czas zajmują pierwszą pozycję w Google.
Wniosek jest prosty: jeśli używasz CONTADU, wygrywasz i wyprzedzasz konkurencję.

Ruch w serwisie zwierzaki.pl rośnie cały czas, proporcjonalnie do nakładów pracy 😉 

success story

Podsumowanie

Zespół portalu Zwierzaki.pl korzystając z optymalizacji za pomocą CONTADU poprawił znacząco swoje wyniki w Google. Platforma jest dla nich bardziej rozbudowana i mniej techniczna od wcześniejszych narzędzi. Praca z CONTADU była dla nich intuicyjna oraz usprawniła pracę w ich zespole. Dlatego też, jak mówią sami copywriterzy z CONTENTATION, będą „pisać coraz więcej i więcej tekstów”, które będą zajmować wysokie pozycje w Google.

 

Od CONTADU

Chcemy serdecznie podziękować zespołowi CONTENTATION za udostępnienie wyników i możliwość ich prezentacji oraz współpracę przy tym case-study.