Contents

Większość marketerów w dzisiejszym świecie zastanawia się, czy content marketing jest martwy. Ta teza nie jest jednak prawdą. W rzeczywistości obecnie marketing treści przynosi wielu pozytywnych rezultatów. Musisz jednak wiedzieć, w jakim kierunku zmierzać, aby zyskać na tym korzyść. Wtedy też będziesz w stanie uzyskać znakomite wyniki i zyskać jak najwięcej z czasu, który obecnie tracisz.

tresci dane analityczne

Masz do dyspozycji wiele różnych metod marketingowych do rozważenia, aby podnieść jakość swoich kampanii promocyjnych na wyższy poziom. Content marketing zajmuje wśród nich bardzo istotne miejsce. To dlatego, że marketing treści może pomóc Ci uzyskać zarówno krótkoterminowe, jak i długoterminowe wyniki. Kiedy publikujesz i przesyłasz treści, będziesz w stanie zauważyć wzrost ruchu na swojej stronie internetowej. A na tym wcale się nie kończy. Będziesz również w stanie uzyskać długoterminowe wyniki w ciągu następnych lat. Na przykład dzięki content marketingowi możesz zwiększyć rankingi stron internetowych, stając się branżowym autorytetem (Topical Authority). To zdecydowanie pomoże w zwiększeniu ruchu na stronie internetowej. Zatem jeśli kompletnie to zignorujesz, zabraknie Ci jednego z najważniejszych elementów content marketingu. Właśnie dlatego należy uznać, że inwestycja w content marketing będzie jednym z najlepszych ruchów, jakie możesz wykonać w działaniach swojego biznesu.

Jak tworzyć wyjątkowe treści?

Teraz pewnie zastanawiasz się, w jaki sposób będziesz w stanie tworzyć wyjątkowe treści, tak aby móc w pełni wykorzystać swoje wysiłki w zakresie marketingu treści. Poniżej wymieniliśmy kilka z najbardziej przydatnych i skutecznych wskazówek, które możesz zastosować, aby stworzyć wyjątkową treść. Możesz je wypróbować w swojej strategii marketingowej, co pozwoli Ci na uzyskanie doskonałych wyników. Jeśli uważasz, że nie masz doświadczenia, aby stworzyć wyjątkową treść, zawsze możesz zlecić to firmom zewnętrznym. To również może pomoże Ci osiągnąć zamierzone cele.

Zrozum swojego czytelnika

Pierwszą rzeczą, którą musisz zrobić, jest precyzyjne zrozumienie Twoich odbiorców. Łatwo można założyć, jakich problemów doświadczają oni na co dzień. Na tej podstawie doweisz się, jakie dodatkowe informacje są dla nich ważne.

Aby upewnić się, że nie popełnisz żadnych błędów, możesz iść krok naprzód i stworzyć pół-fikcyjne profile Twoich odbiorów. Jest to najlepsza dostępna metoda, aby zrozumieć, dla kogo piszesz. Oprócz tego będziesz również w stanie zrozumieć DLACZEGO piszesz. Kiedy stworzysz profile, będzie Ci łatwiej trzymać się tematu i nie wykraczać poza niego. Ten sposób pozwoli Ci uzyskać lepsze wyniki bez większych problemów.

Aby stworzyć profil klienta, musisz wymienić wszystkie cechujące go szczegóły. Są to m.in. nazwa stanowiska pracy, liczba osób, którymi zarządza oraz czynniki, które odpowiadają za narastanie w nich frustracji. Oprócz tego możesz również dodać informacje dotyczące ich stylu życia, takie jak zainteresowania, rodzina i hobby.

Musisz wykonać trochę pracy detektywistycznej, aby ożywić profil kupującego. W rzeczywistości musisz się nieco natrudzić, aby dowiedzieć się, jakie czynniki ich motywują i jakie czynniki wywołują w nich frustrację. Odpowiedzi, które uzyskasz podczas swojej pracy detektywistycznej z pewnością zrobią na Tobie wrażenie.

Znajdź gorący temat

Następnie musisz iść z ciosem i znaleźć gorący temat. Wtedy będziesz w stanie skupić swoje treści wokół tego niego. Musisz przeprowadzić research i dowiedzieć się, co interesuje większość użytkowników z Twojego obszaru. Wtedy będziesz w stanie zdecydować, które pomysły są najlepsze.

Istnieją pewne narzędzia, które możesz wykorzystać w celu znalezienia gorących tematów. Wtedy możesz upewnić się, że nie spędzasz całego swojego czas, aby wyszukać go ręcznie. Wystarczy użyć narzędzi i wtedy znajdziesz go bez większego problemu. Wtedy też możesz skupić się już bezpośrednio na gorącym temacie.

Buzzsumo można uznać za doskonały przykład takiego narzędzia, które może pomóc Ci zrozumieć gorący temat. To narzędzie wspiera uzyskanie najlepszych słów kluczowych od konkurencji. Topsy jest kolejnym przydatnym i skutecznym narzędziem, które możesz wziąć pod uwagę. Z jego pomocą będziesz w stanie zrozumieć, o jakich artykułach najwięcej się tweetuje. Wtedy będziesz mógł skupić się na odpowiednich tematach i mieć pewność, że uzyskasz podobne wyniki. Szukając narzędzi, nie możesz pominąć również Content Strategy Helper. Na pierwszy rzut oka może wygląda jak arkusz kalkulacyjny, jednak jest uznawane za jedno z najlepszych narzędzi do tworzenia tematów blogów stworzonych przez Reddit, Google i YouTube. Kiedy używasz tego rodzaju narzędzia, proces wymyślania tematów stanie się dla Ciebie znacznie wygodniejszy.

Zajmij stanowisko

Po znalezieniu gorącego tematu następną rzeczą, którą musisz zrobić, jest zajęcie określonego stanowiska. Jeśli tego nie zrobisz, Twoje treści będą po prostu nudne. Nie chcesz przecież, aby tak się stało. W związku z tym zdecydowanie zachęcamy Cię do zajęcia jakiegoś stanowiska. Z ostatnich badań wynika, że ludzie są bardziej zainteresowani czytaniem świeżych perspektyw, stanowczych, a nawet kontrowersyjnych opinii. Warto o tym pamiętać.

Aby upewnić się, że jesteś na szczycie, zachęcamy do zrobienia dodatkowego researchu. Będziesz w stanie przeprowadzić go na własną rękę, bez szukania profesjonalnej pomocy. Możesz śledzić niektórych opiniotwórczych liderów i zacytować ich. Oprócz tego należy szukać innych, dostępnych dla Ciebie metod, aby tchnąć życie w treści. Wtedy będziesz w stanie stać się najlepszym z najlepszych i stworzyć content, który generuje więcej ruchu i reakcji. Właśnie wtedy zrozumiesz, że cały czas, który nad tym spędzasz, jest jedną z najlepszych inwestycji w Twoim życiu.

Skutecznie przekaż swoją wiadomość

Kolejną rzeczą jest przekazanie wiadomości w skuteczny sposób. Jeśli spojrzeć na świat biznesu, można zauważyć, że jest pełno w nim nieskutecznych i nieefektywnych treści. Innymi słowy biznesowi copywriterzy często mają tendencję do błędnego używania żargonów i mieszania klisz marketingowych. Rezultatem jest nieprofesjonalny content, który za ich sprawą wchodzi w obieg. Takie teksty nie przyniosą Ci niczego dobrego.

Nie możesz też starać się brzmieć zbyt mądrze w swoich treściach. Zamiast tego upewnij się, że komunikujesz się zwięźle i jasno. Tworzysz treści nie po to, aby wygrać nagrodę, tylko dlatego, że chcesz, aby Twoi odbiorcy się czegoś dowiedzieli. Dlatego musisz zastanowić się nad tym, jak przekazać coś w zrozumiały dla odbiorców sposób. Musisz upewnić się, że to, co mówisz, jest łatwe do czytania. Ponadto upewnij się, że treści mają sens! Chodzi o to, żeby utrzymać zaangażowanie użytkowników, dlatego też kwiecisty, naukowy język zostawmy powieściopisarzom i doktorantom.

Jednym z trików jest pisanie w taki sposób, w jaki się wypowiadasz na co dzień. Dzięki temu masz pewność, że Twoje treści brzmią bardziej naturalnie. Wyeliminuje to marketingowy styl, który można znaleźć w niemal wszędzie. Oprócz tego możesz również pomyśleć o użyciu oprogramowania do rozpoznawania mowy. Duża liczba najlepszych, płatnych copywriterów ze świata korzysta z tej metody, aby tworzyć wspaniałe artykuły. To dlatego, że technologia może pomóc w osiągnięciu niesamowitych rezultatów. Dlatego zachęcamy Cię do wzięcia z nich przykładu.

Upewnij się, że Twoja treść jest użyteczna

Po napisaniu treści należy sprawdzić, czy jest ona użyteczna, czy też nie. Jeśli treść nie jest użyteczna, musisz spróbować ponownie.

Proces przechodzenia przez treści nie powinien być pasywnym doświadczeniem. Jeśli tak się stanie, nie będziesz w stanie niczego na tym zyskać. Dlatego upewnij się, że możesz wykorzystać swój content w życiu codziennym i że angażuje czytelnika. Wtedy będziesz w stanie polepszyć jakość swojej marki w oczach Twoich czytelników. Co więcej: w przyszłości będziesz mógł znacznie zwiększyć szanse na przekształcenie swoich odwiedzających w klientów.

Musisz również opracować podsumowanie działań. Następnie możesz zapytać czytelników, co dokładnie muszą zrobić. Oprócz tego musisz podkreślić, jakie korzyści otrzymają stosując się do porad, których im dostarczasz. Na przykład możesz rozpocząć miękką sprzedaż, prosząc ich o kontakt z Tobą w razie, gdyby potrzebowali dodatkowych informacji. To może zwiększyć ich zaangażowanie i pomóc nawiązać z nimi relację. Ten sposób pokazuje, że przekształcenie użytkowników w Twoich klientów jest dużo prostsze, niż Ci się wydawało!

Promuj swoje treści

Jeśli spojrzysz na najbardziej skutecznych marketerów treści, zauważysz, że nie chodzi tylko o publikację postów i liczenie na cud. Zamiast tego obserwują cały proces od momentu publikacji do promocji. Dzięki takiemu podejściu są w stanie uzyskać doskonałe wyniki.

W końcu trzeba się upewnić, że treści nie są marnowane. Niektórzy ludzie zaczynają promować treści dopiero po ich opublikowaniu. Jest to jeden z największych błędów, nie popełniaj go. W rzeczywistości należy rozpocząć promowanie treści w momencie, gdy rozpoczynasz research. Podczas tego etapu będziesz w stanie dowiedzieć się, kim są liderzy branży, a następnie podjąć odpowiednie kroki, aby do nich dołączyć. Następnie możesz poczytać ich blogi. Aby zwiększyć zaangażowanie, możesz komentować i szerować ich posty ze świetnym contentem. Kiedy robisz tego rodzaju rzeczy, zostaniesz zauważony przez swoich czytelników. Tego typu działania będą określać Cię jako jednego z najbardziej renomowanych współpracowników.

Gdy skończysz budować wizerunek w mediach społecznościowych i uu czytelników, możesz iść dalej i zainicjować dyskusję. Dyskusja powinna być powiązana z artykułem, który stworzyłsz. Jeśli tylko znajdzie się jakikolwiek powód, ludzie z przyjemnością podzielą się opiniami. Dlatego należy tworzyć treści, którymi można się dzielić i które niosą ze sobą dużą wartość.

Kiedy Twoje treści są udostępniane w różnych sieciach, otwiera to przed Tobą całe morze możliwości. Może Ci to pomóc zwiększeniu marki i prestiżu. Będziesz także mógł śledzić ruch wszystkich treści, które publikujesz. Dowiesz się również, że nie trzeba marnować mnóstwa czasu, aby promować swoje treści i uzyskać pozytywne wyniki. To jest coś, co zdecydowanie pokochasz!

Śledź swoją analitykę treści, wprowadzaj odpowiednie poprawki i powtarzaj

Musisz zrozumieć, że marketing treści jest podobny do maratonu. Dlatego nie można go porównać do sprintu. Według ostatnich badań, które zostały przeprowadzone przez HubSpot, aby włożony wysiłek przekuć na pozytywne wyniki, potrzeba około sześciu miesięcy. Dlatego musisz zachować cierpliwość i spokojnie wchodzić do gry. Musisz odpowiednio nastawić się z oczekiwaniami. Dzięki temu nie wpadniesz w panikę, gdy oczekiwane wyniki nie pojawią się od razu.

Zanim zaczniesz, zanotuj najbardziej istotne wskazówki. Powinno to obejmować szczegółowe informacje. Na przykład trzeba zanotować liczbę osób, które obserwują Cię w mediach społecznościowych, liczbę linków przychodzących, które są tworzone do witryny i liczbę odwiedzających, którzy odwiedzają witrynę na co dzień. Są to podstawowe statystyki, które możesz zebrać przy minimalnym nakładzie pracy. Gdy już zanotujesz te szczegóły, możesz rozpoczynać działania, a w przyszłości będzie Ci łatwiej śledzić postępy. Ponadto zrozumiesz, w jaki sposób Twoja strategia content marketingowa generuje więcej leadów, ruchu i sprzedaży.

Wnioski dotyczące tworzenia treści opartych na danych

Teraz rozumiesz już, jak powinno wyglądać tworzenie treści w oparciu o dane. Zachęcamy do zapamiętania tych kilku rad i kontynuowania działań. W ten sposób będziesz w stanie osiągnąć świetne wyniki w Twojej strategii tworzenia treści opartych na danych. Będziesz w stanie wymyślić treści informacyjne, które mogą mieć pozytywny wpływ na Twoją firmę.