Dlaczego Twoja strategia content marketingowa nie obejdzie się bez video?

Jako właściciel firmy, musisz dokładnie przeanalizować swoją strategię marketingową na każdym roku. Wtedy będziesz w stanie lepiej ją zrozumieć i określić, czy jest wystarczająca, aby generować pozytywne wyniki w dłuższej perspektywie, czy też nie.

Popularność video marketingu rośnie wraz z upływem czasu. Jeśli nie masz co do tego przekonania, spójrz szybko na statystyki: jeszcze w 2019 roku 63% firm używało video jako narzędzia marketingowego. Do 2020 roku liczba ta wzrosła do 81%. Szacuje się, że statystyki wzrosną do 87% w 2021 roku.

Jeśli wyobrazisz sobie idealną strategię marketingową, którą musisz posiadać w 2021 roku, zdasz sobie sprawę, że marketing video zajmuje w niej znaczące miejsce. Jeśli nadal nie posiadasz strategii video marketingu, to tracisz wiele interesujących możliwości, do których masz dostęp na wyciągnięcie ręki. Jeśli nadal się wahasz, rzućmy okiem na znaczenie skutecznej strategii marketingu video.

video markeing

Czym dokładnie jest Video Content Marketing?

Zanim zaczniemy, musisz wiedzieć, czym w ogóle jest marketing video. Można go po prostu zdefiniować jako proces, w którym używasz filmów video do promowania produktów lub usług oferowanych w ramach działalności. Następnie będziesz promować je w Internecie, tak, aby przyciągnąć uwagę użytkowników, którzy mogą wydać się zainteresowani Twoją ofertą. Pamiętając o tym, możesz zacząć opracowywać strategię marketingu video.

Będziesz mógł korzystać z filmów w mediach, na platformach takich jak YouTube, aby ludzie mogli dowiedzieć się o Twoich produktach lub usługach. Możesz też stworzyć np. film na temat tego, jak rozwiązać problem za pomocą Twoich produktów lub usług. Dzięki temu z czasem zwiększysz zwiększysz bazę klientów i sprzedaż produktów.

Na tym etapie warto spojrzeć na kilka czynników pokazujących, dlaczego należy rozwijać strategię marketingu video.

Ludzie preferują video

W dzisiejszych czasach ludzie mają napięte harmonogramy. W rezultacie brakuje im czasu, aby przedzierać się przez pisane treści. Wolą dowiedzieć się o czymś w jak najkrótszym czasie. To właśnie tutaj filmy wchodzą do gry. Jak już wiesz, z pomocą video możesz łatwo promować coś w krótkim czasu. Innymi słowy video może skutecznie przekazać ważną wiadomość. Twoi potencjalni klienci preferują tego typu rozwiązanie, dlatego Twoim zadaniem jest zaspokoić ich oczekiwania. Możesz uznać to za jeden z kluczowych powodów, aby dodać filmy do swojej strategii w 2021 roku.

Musisz też wiedzieć, że większość ludzi w dzisiejszych czasach uwielbia spędzać czas ze swoimi urządzeniami mobilnymi. Oglądanie wideo jest znacznie wygodniejsze niż czytanie artykułu. Jest to kolejny powód, który sprawia, że filmy video są jednymi z najchętniej wybieranych opcji przez użytkowników sieci.

Marketing video jest opłacalny

Musisz rozumieć, że marketing wideo jest jednym z najbardziej dochodowych, dostępnych dla Ciebie przedsięwzięć marketingowych. Filmy, które tworzysz, są w stanie pomóc Ci zarabiać pieniądze. Dlatego nie musisz z góry martwić się o koszty, które trzeba będzie ponieść w czasie tworzenia filmów.

Ponad 75% właścicieli firm na świecie twierdzi, że marketing video niezwykle pomógł im w zwiększeniu współczynnika sprzedaży. Z drugiej strony 50% właścicieli firm zgadza się z faktem, że marketing video pomógł im w zmniejszeniu zapytań o wsparcie klientów. Ponadto przy pomocy filmów można zwiększyć ruch na stronie internetowej, zwiększyć widoczność marki i przekonać ludzi do zakupu swoich produktów lub usług. Dlatego właśnie marketing video jest jedną z najlepszych inwestycji, które możesz podjąć w 2021 roku.

video marketing oplacalnosc

Filmy wideo mogą pomóc Ci zaistnieć w mediach społecznościowych

Marketing video nie jest ograniczony tylko do YouTube’a. W 2021 roku jest jedną z najlepszych, dostępnych dla Ciebie metod, aby dokonać interakcji z potencjalnymi klientami Twojej firmy. Na przykład filmy, które tworzysz, mogą być łatwo przesyłane na inne wiodące kanały mediów społecznościowych, takie jak Facebook, Instagram i LinkedIn.

Filmy, które przesyłasz do sieci społecznościowych, będą udostępniane wraz z upływem czasu. W związku z tym otrzymasz doskonałą pomoc od społeczności, co pozwoli Ci na zwiększenie popularności i wyniesienie biznesu na wyższy poziom. Należy również pamiętać, że istnieje o wiele większe prawdopodobieństwo, że treści video, które są przesyłane do mediów społecznościowych, zostaną udostępnione dalej.

Ze względu na wszystkie te powody, zaczynasz pewnie zauważać, że musisz sprostać wymaganiom obecnego marketingu i włączyć filmy do swojej strategii contentowej.

Jak stworzyć strategię marketingu wideo?

Zanim stworzysz strategię marketingu wideo, musisz mieć odpowiedni plan. Ten plan powinien być stworzony po przeprowadzeniu szczegółowych badań. Wtedy można wykreować idealną strategię marketingu video, która będzie zgodna z Twoimi ramami czasowymi, budżetem, procesem produkcji, a nawet metrykami konwersji. Oto kroki, które należy wykonać podczas tworzenia tejże strategii.

Zrozum cele swojej strategii marketingu wideo

Początkowo musisz rozumieć wszystkie cele związane z Twoją strategią marketingu video. Na przykład jednym z takich celów może być zwiększenie wiedzy o swoich produktach. Dobrze byłoby mieć video dla każdego etapu lejka marketingowego. Wtedy osiągniesz najlepsze wyniki.

Zlokalizuj grupę docelową

Po zrozumieniu celów zlokalizuj grupę docelową. To właśnie tutaj powinno się opracować profil kupującego. Dzięki temu stworzysz model umożliwiający poznanie grupy docelowej. Następnie możesz przystąpić do finalizacji strategii audio. Musisz dokładnie wiedzieć, kto będzie czerpał korzyści z oferowanych przez Ciebie produktów lub usług. Następnie trzeba ustalić cel Twojego wideo. Ważne, aby upewnić się, gdzie (na którym kanale) znajdują się docelowi odbiorcy.

Zrozum przekaz, który komunikujesz w video

Musisz dzielić się przekazem w każdym wideo. Musisz też wiedzieć, jakim konkretnie przekazem chcesz się podzielić. Bez względu na jego treść upewnij się, że jest zabawny i pouczający.

W przekazie powinny znaleźć się cztery ważne elementy. Pierwszym z nich jest cel. Następnie musisz wyjaśnić problem klientów. A wraz z tym wprowadzić swój produkt. Na ostatnim etapie możesz podzielić się szczegółami na temat tego, jak Twój produkt lub usługa pomaga klientom rozwiązać ich problem.

Nie zapomnij o kreatywności

Nigdy nie należy zapominać o elemencie kreatywności w wideo, nad którym pracujemy. W trakcie pracy nad fabułą zawsze należy mieć na uwadze osoby, które finalnie mają zatwierdzić to wideo. Następnie należy zapoznać się z ich opiniami. Zawsze miej oko na nagłe zmiany w celach, wiadomościach i skryptach, ponieważ mogą one zadziałać przeciwko Tobie.

video marketing strategy

Jaki rodzaj wideo należy tworzyć i kiedy?

Filmy są w stanie zapewnić wszystkie istotne szczegóły w skuteczny sposób. Jest to kolejny powód, aby rozważyć wykorzystanie marketingu wideo. Często mówi się, że obraz jest wart więcej, niż 1000 słów. Będziesz w stanie przekształcić akapity treści tekstowych w video, które zawiera tylko kilka sekund. Będziesz również mógł dotrzeć do emocji odbiorców w lepszy sposób.

Oto pięć najpopularniejszych typów filmów, które możesz stworzyć:

Komercyjne

To krótkie filmy, które tworzysz w celu zdobycia zaufania swoich odbiorców. Reklamy są wypełnione pięknymi obrazami, dynamicznymi scenami i wieloma innymi ekscytującymi czynnikami. Filmy reklamowe, które można zobaczyć w serwisach streamingowych, telewizji, a nawet na YouTube, mogą być inspiracją podczas tworzenia własnych filmów.

Filmy do mediów społecznościowych

Filmy z treściami przeznaczonymi do mediów społecznościowych to filmy, które tworzysz dla takich platform jak Facebook, Twitter, LinkedIn i Instagram. Te filmy nie są aż tak poważne. Zamiast tego są zabawne, rozrywkowe i wciągające. Mogą zawierać sceny związane z usługami lub produktami, które oferujesz.

Filmy wyjaśniające

Są to filmy, których używasz, aby opowiedzieć odbiorcom więcej o firmie, usługach lub produktach, które oferujesz. Na przykład jeśli oferujesz produkt X, możesz opowiedzieć o korzyściach, jakie posiada oraz poinformować, w jaki sposób ludzie mogą z niego korzystać, aby zapewnić sobie lepsze samopoczucie. Możesz także wyjaśnić specyfikację produktu w swoim wideo.

Filmy produktowe

Możesz użyć filmów produktowych głównie do zaprezentowania swoich najlepiej sprzedających się produktów, jak również usług. Będziesz pokazywać produkt w akcji. Dzięki temu można zbudować zaufanie wśród odbiorców, aby zrobili kolejny krok i kupili produkt.

Testimoniale

Filmy z referencjami pokazują doświadczenia, jakie Twoi klienci mieli z produktami lub usługami, które oferujesz. Twoi klienci będą dzielić się pozytywnymi doświadczeniami, które mieli z produktem, co pomoże zachęcić potencjalnych klientów do zakupu Twojego produktu.

Musisz zrozumieć, że konsumenci ufają tylko tym rzeczom, które mogą zobaczyć i zrozumieć. Dlatego należy przedstawić im swój biznes w takiej właśnie formie. Nie jesteś jedyną firmą, która oferuje ten sam produkt lub usługę na rynku. Nawet Twoi konkurenci biznesowi robią to samo. Jednak kampanie marketingu video, które prowadzisz, są w stanie pomóc Ci odróżnić Cię od konkurencji.

social media shares

Jak zmierzyć sukces Twojego video content marketingu?

Prowadząc kampanie content marketingowe musisz także wiedzieć, jak skutecznie mierzyć sukces. Wtedy możesz zdecydować, czy musisz wprowadzić jakieś poprawki, czy nie. Oto kilka sposobów na ocenę sukcesu Twoich działań content marketingowych:

Liczba wyświetleń

Liczba wyświetleń jest prostym parametrem, który można wykorzystać do pomiaru sukcesu kampanii marketingu video. Jeśli Twoje filmy rozchodzą się po całej sieci, możesz zyskać tysiące wyświetleń pod filmem. Musisz również sprawdzić, jak szybko rośnie liczba wyświetleń. Jeśli jest szybki wzrost, potwierdza to sukces.

Click-through

Następnie należy sprawdzić, jak często widzowie filmu klikają na linki call to action, które są zawarte w filmie. Jeśli współczynnik klikalności jest wysoki, film spełnił swoje zadanie!

Udziały w mediach społecznościowych

Jeśli dużo osób udostępnia Twoje wideo w mediach społecznościowych, możesz mieć pewność, że jest ono skuteczne. To pomoże Ci jeszcze bardziej zwiększyć jego zasięg.

 

Teraz już wiesz, jak w pełni wykorzystać marketing treści video, aby zapewnić przyszły sukces swojej firmie. Pamiętając o tym, możesz rozpocząć swoją kampanię video content marketingową. Trzymając się wskazówek, możesz oczekiwać, że osiągniesz doskonałe wyniki 🙂