Contents

Keyword Research może być trudny do wykonania, ale przecież jesteśmy tu po to, aby Ci pomóc!

Badanie słów kluczowych to sedno SEO. Choć temat wymaga sporego zgłębienia, dla początkujących przygotowaliśmy 8-stopniowy, uproszczony przewodnik. Strategia słów kluczowych jest kluczem do tworzenia treści, dlatego wszystkie Twoje wysiłki związane z treścią mogą pójść na marne, jeśli nie zrozumiesz, jak duże znaczenie ma badania słów kluczowych. Jeśli jesteś freelancerem lub początkującym w tej dziedzinie, zalecane są następującą kolejność:

  • Keyword research
  • Tworzenie treści 
  • Optymalizacja on-page
  • Link building
  • Audyt

 

Keyword research dla początkujących.

Porozmawiajmy teraz o ośmiu krokach, które musisz wdrożyć w swojej strategii tworzenia treści.

 Zidentyfikuj cele swojej treści.

Wybierz informacyjne słowa kluczowe dla swojego bloga, ponieważ mają one wydźwięk edukacyjny. Ich celem jest generowanie świadomości, a nawet instruowanie odbiorców. Wykorzystaj komercyjne słowa kluczowe dla strony docelowej, aby generować sprzedaż.

Przeprowadź audyt treści.

CONTADU to platforma do szybkiego sprawdzenia content score i natychmiastowego zmierzenia wydajności Twoich treści. Co więcej, rejestracja jest darmowa, co oznacza, że od razu możesz zacząć oceniać swoje treści. Zacznij od swoich stron docelowych i poszczególnych adresów URL, aby ocenić ich ogólną wydajność.

URLs in Inventory Analysing the performance of your URLs

Poznaj wydajność swoich adresów URL poprzez SC, (dane oparte na typie wyszukiwania), kliknięcia, przychody organiczne i transakcje.

Burza mózgów — nowe słowa kluczowe.

Burza mózgów z zespołem może pomóc w obniżeniu kosztów i wygenerowaniu słów kluczowych oraz odmian semantycznych, których odbiorcy mogą używać podczas wyszukiwania. Innym sposobem na śledzenie trendów jest zaglądanie na strony konkurencji.

Zbieraj i analizuj swoje metryki.

Określ żywotność swoich słów kluczowych i zdecyduj, które z nich wymagają zmian. Weź pod uwagę: ilość wyszukiwań, trudność słów kluczowych i zatłoczenia SERP.

Zdobądź płatne narzędzie do badania słów kluczowych.

Warto jest rozważyć uzyskanie narzędzia do badania słów kluczowych, aby poprawić produktywność swojego zespołu i w dłuższej perspektywie zaoszczędzić czas.

Narzędzia te pozwalają zidentyfikować wartość słów kluczowych, generować warianty semantyczne, dokładność, współczynnik dopasowania słów kluczowych. Pozwolą Ci również współpracować z zespołem nad różnymi projektami jednocześnie. Twórz, optymalizuj, przeglądaj i udostępniaj za pomocą jednej platformy.

Wybierz słowa kluczowe o największym potencjale.

Teraz gdy masz już klaster słów kluczowych, możesz wyeksportować dane do arkusza kalkulacyjnego i wybrać najlepsze słowa kluczowe, które odzwierciedlają Twoje cele. Pamiętaj, aby wybierać te o największym potencjale.

 

keywords with best visibility

Narzędzia Keyword Research opierają się na content intelligence, dlatego pozwalają na identyfikację słów kluczowych o największym potencjale.

Przeprowadź badanie SERP.

Poszukaj intencji użytkownika i dopasowania treści, aby sfinalizować słowa kluczowe o wysokiej szansie. Zdecyduj też, jaki rodzaj treści powinien być dedykowany konkretnemu klastrowi lub pojedynczemu słowu kluczowemu.

Zacznij tworzyć treści.

Pamiętaj o wykorzystaniu linków zewnętrznych, aby wzmocnić swoją wiarygodność. Dogłębne i długie treści są idealne dla blogów, podczas gdy krótkie treści są doskonałe dla Twoich stron docelowych.

Cierpliwości!

Nie oczekuj natychmiastowych zwrotów. Spodziewaj się rezultatów w ciągu 3-4 miesięcy. Zalecamy regularne monitorowanie efektywności Twoich treści i przeprowadzanie ich kwartalnych audytów.

Jakie porady Twoim zdaniem powinno się udzielić początkującym? Chętnie usłyszymy i nauczymy się od Ciebie! Daj znać w komentarzach! 🙂